Delikatesy internetowe

Delikatesy internetowe

Najnowsza aktualizacja 8 lutego 2023

Delikatesy internetowe – żyjemy w czasach, w których Internet stał się wszechobecny w błyskawicznym tempie i stał się narzędziem do niemal wszystkiego. Początkowo służył do pozyskiwania informacji na różne tematy, a później stał się najpopularniejszą formą rozrywki. Dziś nie jest zaskoczeniem, że służy również do robienia zakupów.

O ile kupowanie ubrań, elektroniki czy kosmetyków już dawno nie dziwi, o tyle zakupy spożywcze są stosunkowo nowe. Przynajmniej tak się wydaje. Tymczasem internetowe delikatesy od dawna prosperują — omówimy je, ich zalety i alternatywy w tym artykule.

Co to jest delikatesy internetowe?

Delikatesy internetowe to tak naprawdę nasz sklep spożywczy, w którym robimy zakupy wyłącznie online. Wystarczy, że wejdziemy na odpowiednią stronę internetową i zaczniemy przeglądać jej asortyment, dodając każdy interesujący nas produkt do naszego wirtualnego koszyka. Cały proces przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku standardowych zakupów online – z tą różnicą, że po zakupie produkty są wybierane z najświeższych dostępnych i dostarczane bezpośrednio pod nasze drzwi, zwykle w cenie zwanej „ekspresem”.

Dlaczego warto wybrać się do delikatesów internetowych?

Chociaż internetowe delikatesy wzbudziły sceptycyzm wśród wielu osób, które lubią wszystkiego dotknąć przed zakupem, to wciąż zyskują na popularności i zyskują wielu zwolenników. Nie jest to jednak zaskakujące – jest to coś, z czym możesz śmiało patrzeć w przyszłość.
Jego główne zalety wyróżniają się:

  • Łatwość użytkowania – Nie musisz wychodzić z domu ani siedzieć przed komputerem, jeśli chcesz uzyskać dostęp do internetowego sklepu spożywczego.
  • Możemy to robić w piżamie i we własnych łóżkach, co stwarza nam idealne warunki. Co więcej, nie musimy osobiście odbierać tych zakupów – zostaną one dostarczone do naszego domu, zwykle za symboliczną opłatą (lub bezpłatnie, zazwyczaj pozostała nam pewna kwota z danego sklepu);
  • Możliwość kontroli budżetu – Każdy nowy produkt dodany do naszych delikatesów online aktualizuje naszą kwotę wydatków, którą możemy sprawdzić w dowolnym momencie. Pozwala nam to na utrzymanie budżetu pod kontrolą i pozbycie się bardzo drogich produktów, których tak naprawdę nie potrzebujemy.
  • To największa zaleta – nie odczuwamy presji szybkiego powrotu do domu, możemy zrezygnować z kupowania produktów bez tłumaczenia się kasjerowi czy niepotrzebnego kłopotu;
  • Żadnych „spontanicznych zakupów” – odwiedzając sklepy stacjonarne, często kupujemy produkty, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Wynika to z ich odpowiedniego umieszczenia na sklepowych półkach, a także ich atrakcyjności pod względem wyglądu. W delikatesach internetowych wchodzimy tylko w te kategorie, które nas naprawdę interesują lub szukamy konkretnego produktu.
  • Dzięki temu nie ulegamy pokusie, ale też oszczędzamy nie kupując produktów, których tak naprawdę nie potrzebujemy;
  • Nie trzeba taszczyć bagażu – jak już wspomnieliśmy, produkty kupione w sklepach internetowych dostarczane są bezpośrednio pod nasze drzwi – nie musimy ich wozić przez miasto ani wnosić na górę. Oszczędza to dużo energii, a także oznacza, że ​​możemy kupić wszystko, czego potrzebujemy. Nie martw się, nie możemy go wnieść.

Internetowe alternatywy dla delikatesów

Delikatesy internetowe
Delikatesy internetowe

Internetowe delikatesy można jeszcze nazwać „pilotem”, dopiero co zadebiutowały w internecie (przynajmniej w Polsce). Obywatele naszego kraju nadal wolą chodzić do popularnych sieciówek „stacjonarnych”.

Rolnicy również próbują stworzyć alternatywę, sprzedając swoje produkty bezpośrednio we własnych gospodarstwach, ale także w małych sklepach (tzw. „osiedlach”), które również reklamują się jako „bliżej domu”. Jednak choć delikatesy internetowe wciąż nie są dla większości Polaków główną opcją zakupów, to można je nazwać melodią przyszłości i pewnego dnia będą poważnie konkurować z innymi, bardziej tradycyjnymi i stereotypowymi sposobami robienia zakupów (nie wspominając o tym, że je zastąpią).

Podsumowanie

Robiąc zakupy spożywcze, zazwyczaj wybieramy produkty najwyższej jakości, a jednocześnie mieszczące się w naszym budżecie – i najczęściej stawiamy na to drugie. Najczęściej chodzimy do popularnych sieciówek i tam zakupy są bardzo wygodne – mamy wszystko w jednym miejscu i nie musimy chodzić po całym mieście, aby znaleźć produkt, którego szukamy.

Musimy jednak mieć świadomość, że istnieje dziś wiele innych, lepszych rozwiązań służących do serwowania posiłków. Jeden z nich szuka delikatesów internetowych – ponieważ można to zrobić w kilka sekund, warto spróbować. Może staną się one naszym jedynym i preferowanym sposobem na zakup żywności?